Visa ett inlägg
Gammal 2012-09-26, 18:58   #94
wigerup
Banned
 
Reg.datum: Oct 2007
Ort: umeå
Inlägg: 25
Smile

Citat:
Ursprungligen postat av vadokunvot Visa inlägg
Jag lyckades att lösa en del av mina uppkomna problem, det mystiska enatombombsprängdesnyss-ljuset försvann och den frånvarande himmelstexturen kom tillbaks genom att bocka för rutan RSC BathTemp i editorn, den hade tydligen bockats av och det är där jag har texturerna till mitt ruttbygge.

Dock är himeln inte blå när jag väljer clear på vädret utan grådassig (som om CIA har passat på att spruta chemtrails som tokiga under uppdateringen )
Men för närvarande kan jag leva med detta tills nån vänlig själ orkar förklara hur man byter sky texture på en rutt (har letat överallt efter hur man gör men inte funnit nån info)

I övrigt känns grafiken lite konstig, kör på högsta grafik med fint flyt dock så det är väl en vanesak och jag vill inte klaga på det, men jag tycker att grafiken ändå var skarpare på nått sätt innan.

Vi får väl se hur det utvecklar sig och jag hoppas att vi ska kunna skapa vidare som innan och jag hoppas att kunna dela med mig av min rutt när den är klar.
Har också svart himmel på en del rutter, men jag förstår inte var du har fixat det. "bocka för rutan RSC BathTemp i editorn, den hade tydligen bockats av". Men var och hur???? Kan du hjälpa mig och förklara vore jag hemskt tacksam!!!.
Vänlig Hälsning
Björn
wigerup besöker inte forumet just nu   Svara med citat