Status uppdatering.
Hallå!
Tänkte att jag skulle berätta för er att projektet inte är dött..
Det har stått still nu ett tag på grund av lite dåligt med material för byggandet, men som den stora fantast av diesellok, stora som små, nya som gamla ( helst gamla) så ska man ju på diesledagana, och ska där samla på mig allt material jag behöver, tillsammans med en del mått.
Jag har även haft funderingar över huruvida jag ska bygga med eller utan kjol.
Även känt att jag har haft lite dåligt med kunskaper över just att bygga, så det känns skönt att vi i skolan ska påbörja en period med Karaktärsanimering vilket bättrar på mina kunskaper och vad jag kommer kunna göra med modellen.
Om någon känner att dom har något nyttigt att bidra med för byggandet av modellen så kontakta gärna mig, kan vara vad som helst, även kunskap och erfarenhet av loket kan bidra till att göra modellen bättre.
/Marcus
|