Visa ett inlägg
Gammal 2008-09-06, 19:56   #112
_gege
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2007
Ort: Borlänge
Inlägg: 480
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Julian
Grupp 1. De som vill fota för att det är riktigt roligt och sen komma hem och få konstruktiv kritik på hur dom kunde gjort det ännu bättre. De som kommenterar efter hur bilden ser ut och skulle skrivit samma kommentar utan att se vem som laddat upp bilden.



Grupp 2. De som gillar att fota. Man kollar först vem som laddat upp bilden. Är det någon som är lokförare eller någon med en dyr systemkamera så skriver man alltid en glad kommentar om hur vacker bilden är och skämtar så att bilden får 2 sidor med glada meningar..
__________________________________________________ _______________

Det här tycker jag och många andra. Det är rätt så uppenbart också. Ska länka till en bild senare ikväll..

__________________________________________________ _______________

Jag undrar en sak, vilka sitter i juryn till galleriet?
Det skulle vara kul att veta vilka du anser tillhöra vilken grupp? Jag förstår fortfarande inte vad kameran har med saken att göra, du får gärna förklara. Samma sak med yrket, förstår inte.
_gege besöker inte forumet just nu