![]() |
Så var det dags igen...
För ännu en ommålning.
http://www.e-buzz.net/forum/attachments2/3934181443.jpg Vad tycks? Jag hittade en bild av ett liknande lok, men det hade tyvärr sidotankar. Loket har inte fått någon littera ännu,eftersom jag inte vet vilket slags lok det skulle kunna vara. Någon av er som vet? /Jonatan http://msts.e-buzz.net/forum/attachments/6344104648.gif Ånglok är bäst! |
Ja, asså eftersom det ser ut att sakna ett hjul plus att det saknar sidotankar så kan det nog inte bli något svenskt, kolla däremot på mademikes ( http://www.mikemad.de/msts-steam.htm )sida, så har jag för mig att det ska finnas ett med sidotankar!
Annars kan du ju gärna reskinna Madmikes fina smalspårslok!!!! Ha de´ //Json http://www.e-buzz.net/forum/attachments2/3941174813.gif Json, lackerare på BOPGE |
Den sidan har jag i mina favoriter.:) Smalspårs lok? Menar du BR 4/5 eller Harz loket?
/Jonatan http://msts.e-buzz.net/forum/attachments/6344104648.gif Ånglok är bäst! |
|
Visst kan jag det. Borde inte vara så svårt. Till vilken littera? Visa gärna en bild av loket du vill att jag ska göra det till.
/Jonatan http://msts.e-buzz.net/forum/attachments/6344104648.gif Ånglok är bäst! |
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 13:36. |
Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009