![]() |
Dsb me 1510
Hej!
Var hittar man DSB ME 1510 egentligen? Jag tog hem S-togrutten och installerade aktiviteterna men saknar denna. Det är viktigt att det blir just 1510 eftersom aktiviteten kräver den. Jag gissar att den finns på Train-sim.org, men där är det ju stängt.:vetej: Tacksam för svar! :) |
Har du kollat train-sim.dk?:)
|
Hej!
Oj, det va inte lätt att få tag på. Ta kontakt med aktivitetskaparen och be att få loket av denne. |
Citat:
I dokumentet där aktiviteterna finns står det att man ska installera dessa lok. DSB DT ME v4 - Original Design - MultiPack DSB DT ME v4 - MiniPack - November 2005 Men det kunde jag inte göra för att dessa finns på Train-sim.org. Är det ingen som har laddat ner dem när det gick och som kan bifoga dessa? Vore bra. :) |
Nu provade jag med att ta bort aktiviteterna, Services och Traffic men det blir ändå felmeddelande och MSTS krachar.
|
Har du tagit bort consistfilerna?
|
Nja, jag vet inte riktigt vilka som kom med aktiviteterna, för det finns två st. som låg med från början, och dessa vill jag ha kvar. :)
|
Om consist filerna söker just detta lok som inte finns så kraschar msts. Ett tips är du öppnar consist med wordpad, pröva ändra till 1509 istället för 1510.
|
Citat:
|
Citat:
|
DSB ME Multipack: http://www.tog-sim.dk/modules.php?op...ownload&id=238 :D
|
Citat:
|
Citat:
|
Citat:
http://www.tog-sim.dk/modules.php?op...=viewcat&cid=3 |
Hej!
Nu fungerar alla aktiviteterna! Vilket jobb att hålla på med sökningar av tåg. |
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 21:49. |
Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009