![]() |
Rätt spel??
Jag har trainz 06 men jag vet inte om jag har Msts?? På omslaget är det ett Orange-gult stort lok. Jag har aldrig funderat på att ladda ner föremål. Hur laddar man ner saker från tex banbyggarna???
|
Det blir lättare om du talar om vad spelet heter ;) (det står ju på kartongen)
|
...
det som står på omslaget: Ubisoft Exclusice Microsoft Train Simulator.
|
Aa... det är MSTS ...
Det står likadant på mitt omslag... |
okej
hur laddar man ner från banbyggarna. Jag vet ju att man trycker på ladda ner men sen. då kommer det upp massa rutor..
|
Japp, det är msts. Angående att installera nedladdade tåg m.m., så ladda ner och zippa upp dom. I zippen brukar det vara med en redme-fil. Öppna den med wordpad och läs, där står det hur man installerar m.m.
När du klickat på winzip-ikonen på nån av Banbyggarnas nedladdningar, så får du upp om du vill Öppna, Spara eller Avbryt. Gör en mapp på skrivbordet som du t.ex. kallar MSTS downloads och välj att spara i den! |
tack
ska testa på en gång
|
Citat:
|
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 06:31. |
Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009