![]() |
CMP fråga
hej
Jag har laddat in cdp filerna från cd skivorna st2004 och st2005 till CMP. Men det står att det saknas något till hbbillns vagnarna. Det står att det saknas en kuid som redan finns i CMP. Hur ska jag göra för att vagnarna "ska förstå" att jag har kuiden i programmet? |
Har du TRS2006 isåfall starta det och leta dig fram till hbbillns i installed där får du upp felmeddelande om vad som saknas. Tror dock att du missat att installer något från cd-n. Bifogar en bild där alla kuid är med.
|
1 bifogad(e) fil(er)
Glömde naturligt fis bilen. (Det har med åldern att göra)
|
Sen har jag inte glömt fis bilen heller, skall skärpa mig och läsa igenom först vad jag skickar.
|
Hmm..
Denna kuid är något fel med. Den finns redan i cmp men har lite annorlunda kuid mot bilden. Den ähar :1 i slutet.Alltså <kuid:31319:50005:1> CMP letar efter <kuid:31319:50005> Vad kan jag göra åt detta? |
1 bifogad(e) fil(er)
Hej Arvid du måste ha fått något fel vid installationen men om du öppnar configfilen och ändrar till en 2:a efter kuid så kanske det löser sig.
|
Det går ej att byta namn på filen:(
|
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 02:05. |
Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009