Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Microsoft Trainsimulator / Open Rails > MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2006-04-28, 23:48   #10
mattiasb
Medlem
 
Reg.datum: Nov 2005
Ort: Knäred
Inlägg: 155
Standard Historien

Det fungerar inte hur jag gör...

JAg fick just igång grammen banan och meråker och inlandsbanan när detta inträffade..

JAg hade provkört lite och kände för att ha en rejäl aktivitet med många tågrörelser för drammen banan så kunde jag inte se tågen..

Jag började bygga på meråker med ett malmtåg varje timme som skulle gå i vardera riktningen ungefär ett tåg varannan timme i vadera plus en TK El 16
som gick var tredje timme med vändning i trondheim..
När jag hade fixat detta klar men inte kunde se ngt tåg utan bara en vild chans att det skulle fungera så kunde den inte starta upp..

En liknande händelse har inträffat men då misstänkte jag att jag bara hade för mkt tågrörelser..

När jag provkörde på kartan lr vad man ska säga på meråker igen så kom jag bara till kl 7.13.08 i tid sedan hängde sig det..
HAde hoppats på att köra lite med msts i helgen men nu tror jag inte det blir så mkt med det..


Så här är historien ungefär.. Mazz
mattiasb besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 03:46.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009