![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
Registrera | Members Area | FAQ | Medlemslista | Community-ware/Modell-shop | Sök | Dagens inlägg | Markera forum som lästa |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#34 |
Veteran
Reg.datum: Nov 2001
Ort: Onsala, , Sweden.
Inlägg: 8 149
|
![]()
Härligt att se att Korvtiger fått bygglusten åter. Själv sysslar jag mest med att "tanelisera" mina lok och vagnar i bokstavsordning och är långt från Y, men var tvungen att göra en avstickare och lägga in YEJ betvagnar.
För efter denna historielektion kom jag ihåg att jag gjorde betvagnar under mitt Wollsjöäventyr, på bilden syns en bromsad och en obromsad J-vagn dragna av ett SJ W-lok och med Bombi Bitt som bromsare med sockerbetor i lasten. God Jul och gott nytt år !
__________________
![]() "Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti LAn ![]() |
![]() |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|