Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > DTG - Train Simulator - Allmänt

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2013-01-30, 19:13   #16
vadokunvot
Medlem
 
Reg.datum: Jul 2005
Ort: Sävsås, Hyltebacken
Inlägg: 422
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Mazz Visa inlägg
Tackar och bockar för den välkomsthälsningen!

Trevligt med broar, toppen! Tjusigt Andreas!

Försöker få till lite lador tänkte jag. Förebilden till den här finns på nära avstånd hemifrån, så bekvämt att hämta underlag... Jag tänkte att lite större lada kan vara bra, det "fyller ut" bra i landskapet. Den här är 50m lång och 20m bred.

Har du en lada nära dig? Jag tar glatt emot mått och bilder, lättare att bygga då. lador är ju dock ganska förlåtande, det finns väl alla format gissar jag... Bra bilder är finfint för att klura ut hur jag ska bygga.
Om du orkar hålla dig tills helgen så kan du få en bild på min lada, å grannarnas lador
Då får du lite gamla lador i varierande skick, behöver du typ en bild från varje sida, kan bli lite knasigt med skogen. Jobbar natt så det är lite ont om ljus denna veckan
__________________
Mange
vadokunvot besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 10:21.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009