Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Microsoft Trainsimulator / Open Rails > MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2012-11-11, 10:32   #21
jobro
Medlem
 
Reg.datum: Nov 2012
Ort: Stockholm, Sverige
Inlägg: 1
Standard

Tjenis! Såg att några frågat efter utrop. Jag har en bibba utrop från tunnelbana och pendeltåg som jag fick i 3:e hand från en kompis. Jag vet inte om de har postats här på forumet tidigare, om det är så, så ber jag om ursäkt.

Utropen är konstruerade så här:

Istället för att ha en stor stökig fil från varje station tåget stannar vid, så är allt uppdelat i mindre delar, du måste alltså bygga dina egna utrop med dem. Lite mer pul och pill, men det resultatet blir mer unikt för din egen bana. Ett exempel:

ding.wav
nasta.wav
haninge.wav

Tanka hem.

Senast redigerad av jobro den 2012-11-11 klockan 10:33.
jobro besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:37.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009