|
| Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|||||||
| Registrera | Members Area | FAQ | Medlemslista | Community-ware/Modell-shop | Sök | Dagens inlägg | Markera forum som lästa |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
|
#11 |
|
Tidigare Krille400
Reg.datum: Oct 2004
Inlägg: 1 020
|
Nattjobb! Åka ett varv till Kårsta och sedan lalla omkring och klargöra hela natten på Östra vid perrong, man kan ha det sämre på jobbet.
Och så blir man ofrivillig trafikvärd vid halv ett och ett på natten. Då kommer alla som tror att helgtågen ska gå, de ser ut som fiollådor i ansiktena när man förklarar att nästa tåg går om över fyra timmar och att taxistolpen finns vid kiosken.
|
|
|
|
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|