Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2003-10-14, 14:48   #1
netmagic
Junior Member
 
Reg.datum: Jan 2003
Ort: Fiskis, Nacka , Sweden.
Inlägg: 26
Skicka ett meddelande via ICQ till netmagic Skicka ett meddelande via MSN till netmagic
Standard El på BlueX

Lite bakgrundsfakta:
Åkte med ett BlueX-tåg från Stockholm till Östersund. Tåget hade fått två av vagnarna utbytta till vanliga intercityvagnar. Till min Stora besvikelse hade jag och flickan i och med bytet inte längre kvar de två fönsterplatserna mitt emot varandra vid bord och med eluttag som vi blivit lovade. Vi hade hamnat i gången placerade efter varandra och i den här vagnen fanns de ju ingen möjlighet till filmtittande i datorn. Som tur va fanns det två lediga platser i BlueX-vagnen bredvid. =)

Fråga:
När vi sedan är på väg fungerar allt utmärkt förutom att jag upptäckte att statuslampan på nätadaptern slocknade nästan varje gång tåget bromsade. Vad beror detta på? Någon som vet?


NetMagic
netmagic besöker inte forumet just nu  
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp

Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
BlueX netmagic Off-topic 4 2003-07-02 12:43
BlueX och Mittlinjen Janne Trainz - Allmänt om Trainz 13 2002-10-16 18:13



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 10:53.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009