Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2009-11-24, 17:23   #16
Bombardier Train
Tidigare Ruben
 
Reg.datum: Oct 2008
Ort: Stockholm
Inlägg: 2 907
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Pierre Visa inlägg
Beklagar sorgen Håkan!

Det är verkligen jobbigt när man mister en vän efter så lång tid tillsammans. Min förra katt, som jag tog hand om efter mor dog, blev 21 år. Hans njurar var också slut, så jag fick ta bort honom 2001-2002.

Nu har jag precis blivit kattägare igen (bild nedan). En jättesnäll och gosig hankatt på 3 år. Han gick inte ihop med förra ägarens andra katter och det blev bara värre och värre slagsmål. Hade inte jag tagit honom så var risken stor att hon tagit bort. Nu återstår bara ett problem, han heter Fia (ja dom trodde det var en honkatt från början). Så han behöver ett nytt namn och jag har inga idéer?????
Fin katt Pierre. Önskar att jag hade än själv. Tusse skulle vara ett bra namn, och passar bra på katter!
__________________
//Bombardier Train


Bombardier Train besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 16:26.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009