![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
![]() |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 |
Medlem
Reg.datum: Jul 2003
Inlägg: 283
|
![]()
Ja, jag tännkte starta ett nytt virtuellt tågbolag i MSTS. Jag tänker inte
ta betalt eller något. Fast jag skulle behöva lite förslag till ett namn på bolaget. Jag tänker mest köra på KMJ - banan. Vore tacksam om ni kunde bidra med något. Lite andra tips skulle också hjälpa till!
__________________
/ jimsom |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Senior Member
|
![]()
Kanske TågTrafikenAB
f11a ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Medlem
Reg.datum: Jul 2003
Inlägg: 283
|
![]()
Hemsidan är nu klar och jag har redan bestämt ett namn. Det fick bli
Karlfors Lokaltrafik. Hemsidan heter http://www.clix.to/kl
__________________
/ jimsom |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |
Medlem
Reg.datum: Feb 2003
Ort: Gävle, Sweden
Inlägg: 540
|
![]() Citat:
![]() ![]()
__________________
//Mohammad ![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Moderator
Reg.datum: Dec 2002
Ort: Jönköping
Inlägg: 2 867
|
![]()
Hej!
Introt är ganska fint(lånat iofs ![]() ![]() Själva sidan var inte så fint designmässig och gillar inte att menyn inte visar vilken sida man är på!(du har tagit den det och då flyttas knapparna, när man sen tror sig veta var de sitter så kommer man fel!) Men den är informativ och det är huvudsyftet so keep up the good work och lycka till med bolaget! ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Hedersmedlem
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
|
![]()
Fin sida och jag gillar introt!
Men.... Kan du inte göra så man väljer antingen KMJ eller Solberga efter introt? Kolla här: http://www.tagkompaniet.se/ Där väljer man först om man ska åka med Tåg i Bergslagen, Mittlinjen, X-Tåget m.fl. Och sen får man info om just den linjen/banan. Med kartor, där man kan klicka på stations-/hållplatsnamnen, så behövs inte stationssidan. Kolla o testa här: http://web.telia.com/~u60000255/ Bilderna på stationerna är väldigt små. Kanske göra så man kan klicka (på lillbilden!) och se en större bild av stationen ifråga? Kanske skulle haft lite info också om att arbeta för er????? Vad som krävs? Lön? Kontakt?
__________________
Mvh Pirpen |
![]() |
![]() |