HGV, jag förstår hur du tänker, men kan tipsa dig om att om du gör din research så är det fullt möjligt att gå in i källfilerna på en rutt och byta ut spåren i rutten, allt på en gång. Det går även att byta ut track rules på samma vis. J ghar gjort det för att rätta till misstaget att ha blandat track rules i en rutt, med lyckat resultat. Det fanns en tutorial hur man gjorde i sidan för RW_Tools (Den heter nu TS_Tools och det verkar som dessa guider har försvunnit).
Jag kan gärna kolla igneom det där hur man gör, så kan jag återkomma med en guide hur man gör, kanske göra en egen track rule once and for all eller nåt.
__________________
Mvh SummerADDE
Alla mina projekt till Train Simulator Classic är nedlagda. Jag kommer härmed fokusera på att skapa rutter och innehåll till Train Sim World i fortsättningen.
Alla mina downloads på Google Drive kommer att tas bort permament den 31:a agusuti 2024.
|