Visa ett inlägg
Gammal 2002-12-30, 23:15   #11
Bengt74
Medlem
 
Reg.datum: Sep 2002
Ort: Södertälje
Inlägg: 471
Skicka ett meddelande via MSN till Bengt74
Standard

Bor i en 2:a på 65,2 kvadratmeter på 4:e våningen i ett av områdena i Södertälje, har ca 5 min ner till pendeltågs-stationen Södertälje Centrum (som ligger just i centrum) har ca 10-12 minuter bort till (fjärrtåg/pendeltåg-stationen) Södertälje Syd, hur lång tid det tag att åka till pendel/godstågs-stationen Södertälje hamn har jag inte kollat men den ligger ca 5 minuter från Södertälje Centrum (lite beronde från vilket håll man kommer).

Ganska trevligt att ha 3 stationer inom samma stad, vill jag fota tåg (vilket jag vill ibland) så är det bara att välja pendeltåg eller fjärrtåg och sedan åka till lämplig fotoplats.

MVH
Bengt L.

(kommer att lägga upp en hemsida med tågbilder längre fram, har lite annat som måste läggas upp på en av mina andra hemsidor först)
När den är online så lägger jag upp länken på forumet.

Edited by - Bengt74 on 30 December 2002 23:24:29
Bengt74 besöker inte forumet just nu