Citat:
Ursprungligen postat av ekankal
Tar den så stor plats, att den är svår att gå förbi, eller är den rentav lika stor som ett lok, alltså att den borde bytas ut mot något "viktigare" i den storleken   ?
Och vem avgör vad som är viktigt?
Fråga 100 besökare, så får du nog lika många svar.
Och barnrumpan som hojtar om tändstickor å bensin i inlägget du länkar till, är väl inget att ta på allvar    .
Konstigt att folk inte kan vara öppna för olika alternativ, när det finns, utan måste klanka ner på sånt dom själv inte gillar.
|
Jo, den tar plats utan tvekan. Simulatorn består av den faktiska mockup som gjordes när hela X2-konceptet presenterades när_det_nu_var... Så bara den har väl på sätt och vis ett historiskt värde, samtidigt som den fyller en funktion. Om det är värt det eller inte är ju en fråga som endast JVM kan svara på, men de gånger som simulatorn inte har varit i drift under årens gång, så har det skapat besvikelse bland besökarna.