Visa ett inlägg
Gammal 2011-08-23, 21:16   #18
vadokunvot
Medlem
 
Reg.datum: Jul 2005
Ort: Sävsås, Hyltebacken
Inlägg: 422
Standard

Hallå kära vänner, PT23 köpte jag på BlueSky Interactives sida(det är väl dom som står för hela protrainserien)

Å ljudproblemen kvarstod även efter att Bin installerats.. MEN

Nu har jag orkat göra om allt en gång till och struntat i att installera PT23 och nu funkar allt som det ska igen!!!!!!

Så jag får väl anta att problemet ligger i ProTrain 23 Deluxe Hamburg Puttgarden, tror dock inte att jag kan reklamera en downloadverision.
PT23 var faktiskt något av en besvikelse ändå, Hamburg Lübeck var ju ok men sträckan ut till Puttgarden och likaså hamnen där var helt oförändrad sen PT6, dvs den ser fortfarande ut som den gjorde på 80 talet och färjan man kan rangera på är lika ful som i PT6. Hade hoppats på att dom skulle ha gjort om den biten så den ser ut som i dag.

Jag kör ju PT6, 14 och Kassel Fulda och de rutterna funkar jättebra med MSTS´bin så det blir väl att jag håller mig till dom när det gäller protrain och det är fortfarande kul att rangera vagnar av och på färjan i PT6 (Något som jag hoppas kan dyka upp i fler rutter )

Hur som haver, ni ska verkligen ha ett stort TACK Totte å Bönan & co som tog er tid att hjälpa mig, ni är verkligen toppen
__________________
Mange
vadokunvot besöker inte forumet just nu   Svara med citat