Visa ett inlägg
Gammal 2010-10-20, 22:08   #12
stora vågen
Medlem
 
Reg.datum: Mar 2005
Ort: Sverige (Falun)
Inlägg: 261
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av X2an Visa inlägg
Spåret borde finnas på DLS eller någon annan sida tror den hette www.trainzone.co.nz. Detta är 600mm spårvidd, Åssbon har den dressin för denna spårvidd utav LAn, och loket och "Det blåa vagnen", KLJ 102 tror jag, är på G, såvidare jag hört.
Tack så mycket vad trevligt det är att höra från pros..

Nej, det är inte riktigt som x2an säger spåret är av korvtigers och finns på den här sidan: http://www.e-buzz.se/forum/showthread.php?t=24203 och ja det är 600mm.

För loket och vagnens du nämnde så är loket så gott som klart men behöver finjusteras lite innan hon är klar. För vagnens del är den nästa klar bara lite små inrednings saker kvar innan jag kan släppa ut den.

Dels X2an jag skulle föredra att jag får svara på mina frågor jag får för att undvika sådana missförstånd i framtiden eller vad tycker du? Dels så heter vagnen KLJ 103..
__________________

stora vågen besöker inte forumet just nu   Svara med citat