Visa ett inlägg
Gammal 2010-01-21, 01:57   #37
Janne
STW-member
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Vagnhärad, Sweden.
Inlägg: 2 299
Skicka ett meddelande via Yahoo till Janne
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av korvtiger Visa inlägg
Thanks och tack allesammans! Kul att se hur många som sitter och väntar där ute!

Lan: Modellen är det MatsS (fd emges) som har gjort och det är han som har .3dsmax filerna. Han är tyvärr inaktiv (tillfälligt?). Har försökt att skicka honom mail ang andra saker, men man han har inte svarat, inte ens på Jannes mail.

Själv tycker jag att texturerna är så fantastiska i säg att den lite halvtaskiga modellen (säkert något fantastiskt på sin tid) inte gör någonting. Förresten, fanns inte de nya texturerna till D-loket att ladda ned? Eller är det fortfarande bara jag och Ekan som har dem? Hittar bara de gamla texturerna.
Texturena är fortfarande att betrakta som beta. De måste omarbetas för att slippa få tydliga upprepningar i mönstret när man förlänger texturerna för t ex vagnar. Jag tar det på mig.

Loken var väl tänkta att släppas till allmänheten men hittills är det bara nära och kära som fått dem att leka med. Detsamma gäller de fem U-loken med nya texturer.
__________________
Janne
Admin Svenska 3D-Tåg

- Det är bara döda fiskar som flyter med strömmen.
Janne besöker inte forumet just nu   Svara med citat