X1 för MSTS gjorde jag för många år sedan nu för trainz kan ja erkänna att ja började konvertera den men det var något som aldrig blev färdigt.
Då jag knappt under dom senaste 3 åren använt datorn till annat än att skriva uppsatser finns det inte mycket som sitter kvar i huvudet ifrån när ja höll på med tåg sim vilket ja inte gjort mycket heller senaste åren.
Tror dock att jag har Gmax filerna kvar på en skiva här så känner sig någon manad att över ta dom samt putsa en hel del till på dom så kan ni maila mig: john.odman(a)hotmail.com
Dock är det betydliget enklare att få till en trainz modell genom att börja ifrån grunden då jag inte va någon höjdare på gmax och där finns lite konstigheter i modellen