Visa ett inlägg
Gammal 2007-02-18, 16:49   #4
benkegbg
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2005
Ort: Fort McMurray, Alberta, CANADA
Inlägg: 1 390
Standard

Hej mr Magnell!
Ja, jag har laddat om programmet och använt US-versionen. Men jag behöver inte ha skivan sittande i maskinen när jag öppnar TRS och det är väl bra. Men det som irriterar mig är att jag får upp två meddelanderutor i Content Managern som säger "Updating the Trainz Asset Database. Please wait..." och jag väntar och väntar, men rutan tycks omöjlig att försvinna.

Samtidigt så meddelar den också "Checking that your username AND password are valid and...." och så vidare. Jag har redan registrerat mig på Auran med min gamla TRS 2004.

Att meddelandet är klistrat kvar beror nog på att man just nu inte kommer in på Aurans hemsida - så det förklarar det sista, men varför försvinner inte den andra rutan? Kanske det beror på samma sak?
Hälsningar
__________________
Benkegbg
Är president i Bensland. Ett land där ALLA älskar att åka tåg.
benkegbg besöker inte forumet just nu   Svara med citat