Visa ett inlägg
Gammal 2006-08-23, 15:08   #185
vfp420b
Månadens bild - Aug 2005
 
Reg.datum: Sep 2002
Ort: Mariannelund, Sweden.
Inlägg: 1 342
Skicka ett meddelande via ICQ till vfp420b Skicka ett meddelande via MSN till vfp420b Skicka ett meddelande via Skype™ till vfp420b
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Loppyboy
Hej!
Jag är jätte fascinerad över den här häftiga tunnelbanevagnen som du har lyckats konstruera, SVoyager.
Fast jag har ett problem, och det är hur man öppnar dörrarna från förarhytten. Vad jag har förstått från filmerna så ska ett enkelt knapptryck göra så att dörrarna åker upp, fast det gör det inte för mig. Vindrutetorkare och hytt- och tågbelysning fungerar fast inte dörröppningen. Är det någon speciell rule som man ska ändra på, eller hur ska man göra?

Tacksam för svar från vem som helst.
Först och främst ska du ha Cab Mode uppe (vilket jag tror att du har), sedan så ska du trycka på den svarta knapparna jämte dörrarna innåt, alltså uppåt med musen, för musen uppåt och tryck i samtidigt så kommer dörrarna att gå upp. (Ska de iaf)
__________________
M.V.H Tobias
år 2014!
------------------------
Kolla gärna in på min lilla sida med järnvägsbilder och en del reportage.
http://tobbebilder.from.eksjo.com/
vfp420b besöker inte forumet just nu   Svara med citat