Svenska 3D-Tåg - Forum

Svenska 3D-Tåg - Forum (http://www.e-buzz.se/forum/index.php)
-   MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails (http://www.e-buzz.se/forum/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Msts-Akuten uppdaterad med nya RE guider! =) (http://www.e-buzz.se/forum/showthread.php?t=3638)

Olaf Lindström 2003-04-11 18:50

Msts-Akuten uppdaterad med nya RE guider! =)
 
Hej!

Tog mig i kragen idag och tänkte att man kanske skulle uppdatera sidan(msts-akuten), lämpligt nog så hittade jag några intresanta guider som jag fått av en person!:)

Ni som har problem med att få biltrafik att fungera eller inte vet hur man gör en å, sjö kan numera hitta hjälp på MA!:D

MVH: Webbmaster på Msts-akten!

Olaf Lindström 2003-04-11 19:29

Har ni några andra frågor angående MSTS eller Sajten så kan ni använda "ställ fråga" som har öppet fram tills söndag nästa vecka![8D][:p]

---------------
Hälsningar:

VD, Olaf Lindström
VGC-IC Koncernen

Pierre 2003-04-11 22:34

Bra gjort, Olis!

Vill uppmana alla att maila in tips till MSTS-akuten, så sidan kan växa. Den är ju till för att hjälpa alla, med enkla guider på svenska. Så ju mer guider desto bättre!

Om det är något ni kan som det saknas en guide på där (t.ex. hur man gör smutsiga tåg), gör en och maila in den. Ni kommer självklart stå som den som gjort guiden.

Maila tipset eller guiden till vr98olli, det är han som ser till att den kommer upp på MSTS-akuten!

http://www.e-buzz.net/forum/attachments/5648353.gif
http://pirpen.cjb.net/

Olaf Lindström 2003-04-11 22:50

Jo man vi vill ju bara hjälpa er "nybörjare" som känner för att lära sig MSTS på ätt bra sätt!:D

Jag tar gärna emot guider nästa vecka då har lov från skolan och sitter inte med massa "sketna" läxor dagarna i ända!;):)

Ni får också rappotera om något är fel på sidan för det kan vara så att min laddar från "cachen" och jag ser något annat än ni![:I](brukar tömma adresserna som går till MA innan jag börjar ändra nåt!)

---------------
Hälsningar:

VD, Olaf Lindström
VGC-IC Koncernen

Olaf Lindström 2003-04-18 21:50

Hej!

Jag stänger "FRÅGESUPPORTEN" på söndag och ber därför er med frågor att ställa dem innan dess!:)

Om någon vill ha någon speciell guide så kan man maila in den guiden
som du saknar![8D]

EDIT:

Supporten stängs ej men jag kan inte svara lika snabbt på era frågor!
(även om det nu inte kom några!)[:I]
---------------
Hälsningar:

VD, Olaf Lindström
VGC-IC Koncernen


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009