![]() |
The Milwaukee Road
Hej, här kommer en fråga till er som har Trainz 2010 engineers edition. Jag bygger och kör i Trainz 2009 och är ett STORT fán av The milwaukee road (tro mig, har laddat ner alla milwaukee road grejer från DLS). Jag undrar om någon av er med trainz 2010 kan skicka mig rutten och elloken? Bara en fråga. :)
|
Hej!
Finns inbyggt i spelet och heter "Avery-Drexel". Det är , antar jag, bara en del av rutten. Ser du den inte så klicka på "stjärnan" för att visa alla rutter, inte bara favoriter. Hälsningar EDIT: Inbyggd i Trainz2010 alltså. Om den finns inbyggd i 2009 vet jag inte. EDIT igen: Vet inte om det är möjligt att använda den i 2009 då spelet är mycket dåligt på "bakåt-kompabilitet". |
Citat:
|
Citat:
|
Citat:
|
Du kan inte få någon bana från TS2010 till TS2009 pga att TS2010 använder lager, vilket inte TS2009 gör.
|
AAWW:mad: tråkigt, men loken då?
|
Allt förutom banor går för det mesta att förflytta från TS2010 till TS2009. Undantag är speedtrees och så kan det finnas problem med att vissa taggar i configen används i TS2010 men inte i 09, men det går för det mesta att fixa själv.
|
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 15:50. |
Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009