![]() |
objekt från BB
Hej, för det första så vill jag ge en stor eloge till dom som slitit med att få upp BanByggarnas sida igen, tycks ha varit ett tufft jobb. Sen har jag några frågor, Varför har X21 och LMV Kiha´s Cab? Det borde ju se bättre ut med Y7-cabben, inredningen duger även om LMV egentligen har specialinredning. Kanske ett dumt inlägg men ändå.
|
Jag tror det beror på att när dem gjordes så fanns inte Y7 cabben tillgänglig. Men man kan ju själv ta ner Y7 cabben och lägga in i dem bägge loken.
|
Ok, tack för svaret. Har provat men fick ett fel, hur gör jag för att det ska fungera med Y7:ans cab. Jag har Y7 med egen cab som fungerar.
|
du får kopiera mappen cabview från Y7an och lägga i det andra lokets mapp. Sen får du leta fram .cvf filen för loket. Och döpa om den den till vad Y7ans CVF fil heter.
|
"Och döpa om den den till vad Y7ans CVF fil heter"
Du döper om i eng-filen på det nya loket! Och cvf-filen finns i cabview mappen... |
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 13:48. |
Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009